Прославе
  • Регистрација

Тема овогодишњег 48. Сусрета деце Европе „Радост Европе“ су стихови великог песника Михе Антића-Свако дете има крила.

Породице наших ученика су угостиле 15 девојчица плесне групе ''Bellissima'' из Тивта, Црна Гора. 

Све планиране активности у организацији Дечјег културног центра захваљујући лепом времену су реализоване:

1. октобар- Деца домаћини су присуствовала свечаном отварању манифестације„Карневалу“, на, Калемегдану, обиласку ЗОО врта сл 2
  2. октобра- пројекција филма у ДКЦ, централни догађај дана је спортско-рекреативни програм на Ади Циганлији“ сл 3
  3. октобра-дочек гостију из Црне Горе, дружење се наставило на„Сусретима пријатељства“, концерту у пратњи наставнице муѕичког Миљане Драшковић , присуствују и шланови хора сл 4
  4. октобар- гала концерт у „Сава центру“ сл 5

6-октобар-овогодишње активности и дружење су  завршене  тамо где су и започело – на Авали, испраћајем гошћи

Гошће и домаћине у реализацији активности су пратили чланови школског тима за РЕ и чланице новинарске секције

За 13.-у успешну реализацију РЕ у нашој школи  захваљујемо се породицама које су угостиле децу из Црне Горе  као и наставницима и ученицима .

Невенка Јоксовић

Координатор РЕ

Мисао дана

„Из молитвeника свога покидала сам била свe листовe.
Потпуно бeз ближњих сам сe потуцала стазом лутања.
Тада, срeла сам тeбe, нeдораслог, нeжног јeдног
Дeчка, украс јeдан овe зeмљe и цeлога свeта…
Давно нeобрадована, обрадовала сам сe диодeми чистих твојих дeтињих очију
Мeсто ја тeбe, ти си мeнe за руку повeо,
Причао си да волиш Србију, Слободу и јeдног Принца.
И с тобом зајeдно сам волeла Србију, Слободу и јeдног Принца.”

(Исидора Сeкулић, ''Тихe строфe'', посвeћeнe најмлађeм погинулом војнику Цeрскe биткe – Станиславу Сондeрмајeру)