Инфо
  • Регистрација

ПРОЈЕКАТ ОШ“ВАСА ЧАРАПИЋ“

ПОШТОВАНИ УЧЕНИЦИ И РОДИТЕЉИ ИЗ БЕЛОГ ПОТОКА, ПИНОСАВЕ, ЗУЦА,

ПОЗИВАМО ВАС  ДА ПРЕДСТАВЉАЊЕМ СВОГ ПРЕТКА/ПОЗНАТОГ ЗАНАТЛИЈЕ, ПРОСВЕТНОГ РАДНИКА,ХАЈДУКА, ПИСЦА,ПОЉОПРИВРЕДНИКА, ПРИВРЕДНИКА/ ПОРОДИЧНОГ СТАБЛА, ФАМИЛИЈЕ, МНОГОЧЛАНЕ ПОРОДИЦЕ... ИЛИ НЕЧЕГ ПО ЧЕМУ СТЕ ПОЗНАТИ У СЕЛУ,УЧЕСТВУЈЕТЕ У ПРОЈЕКТУ ШКОЛЕ „ НЕКАД БИЛО, САД СЕ ПРИПОВЕДА“.

УЗ ВАШУ САГЛАСНОСТ, ВАШЕ ПРИЛОЖЕНЕ МАТЕРИЈАЛЕ ЋЕМО ИЗЛОЖИТИ У ОКВИРУ ОБЕЛЕЖАВАЊА ДАНА ШКОЛЕ.

САВ ПРИЛОЖЕНИ МАТЕРИЈАЛ/ ФОТОГРАФИЈЕ, СТАРЕ ПРЕДМЕТЕ, РУКОПИСЕ..../ БИЋЕ УРЕДНО ВРАЋЕН У ДОГОВОРЕНОМ РОКУ.

МОЛИМО ВАС ДА САВ МАТЕРИЈАЛ КАО И ВАШЕ ПРЕДЛОГЕ ДОСТАВИТЕ ДО 20. АПРИЛА 2015. ГОДИНЕ НАСТАВНИЦАМА ЗАДУЖЕНИМ ЗА РЕАЛИЗАЦИЈУ ПРОЈЕКТА.

ХВАЛА НА САРАДЊИ!

НАСТАВНИЦИ ЗАДУЖЕНИ ЗА РЕАЛИЗАЦИЈУ ПРОЈКЕТА „ НЕКАД БИЛ О, САД СЕ ПРИПОВЕДА“

ВЕСНА ВЕЛИЧКОВИЋ И НЕВЕНКА ЈОКСОВИЋ

Мисао дана

Моратe научити своју дeцу да јe зeмља под вашим стопалима пeпeо ваших дeдова. Да би ваша дeца поштовала зeмљу, морају знати да јe зeмља испуњeна душама прeдака, да јe зeмља са нама у сродству. Научитe вашу дeцу оно што смо ми научили нашу, да јe зeмља наша мајка. Шта год снађe њу снаћи ћe и синовe зeмљe. Ако човeк пљујe на тло пљујe на сeбe самога. Ми знамо: зeмља нe припада човeку. Човeк припада зeмљи. Ми то знамо. Свe јe повeзано као крв која ујeдињујe породицу. Свe ствари су повeзанe. Човeк нe тка ткиво живота, ми смо само јeдна нит у ткању. Шта год да чини ткању чини и сeби самом.
 (индијански поглавица Сијeтл )
ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ, 22. АПРИЛ