Такмичења и промоције ученика
  • Регистрација

У четвртак, дана 22.3.2018. у термину од 10:00 до 14:00 одржано је градско такмичење соло-певача ученика основних школа Београда. Такмичење је одржано у свечаној сали Дечјег културног центра (Таковска 8, Београд), а ученици су се такмичили у жанру ИЗВОРНА НАРОДНА ПЕСМА (ДОМАЋА И СТРАНА).

Нашу школу представљале су следеће ученице и постигле следећи успех:

1.Софија Бабић 4/2,жанр:страна народна песма,категорија:друга;   1. место( 95 бодова)

2.Ана Перовић 3/2,жанр:домаћа народна песма, категорија:друга;   1.место (90 бодова)

3.Даница Чолић,2/1, жанр:домаћа народна песма, категорија:прва;   2.место (88 бодова)

Ученике су  оцењивали угледни чланови жирија:

-Снежана Деспотовић,професор музике и диригент Дечјег хора РТС-а;ж

-Анета Илић, професор соло-певања Факултета музичке уметности у Београду

-Бранислава Манојловић, професор музике и уредник I програма Радио Београда

-Мирјана Миличић-Прокић, професор музике и музички уредним ДЕМУС-а.

Наше ученике очекује   и градско такмичење групе певача, 17. априла, како и градско такмичење оркестара, 24.априла.

Наставница Музичке културе, Хора и Оркестра

Драгана Поповић

Београд, 26.март 2018.

Мисао дана

Моратe научити своју дeцу да јe зeмља под вашим стопалима пeпeо ваших дeдова. Да би ваша дeца поштовала зeмљу, морају знати да јe зeмља испуњeна душама прeдака, да јe зeмља са нама у сродству. Научитe вашу дeцу оно што смо ми научили нашу, да јe зeмља наша мајка. Шта год снађe њу снаћи ћe и синовe зeмљe. Ако човeк пљујe на тло пљујe на сeбe самога. Ми знамо: зeмља нe припада човeку. Човeк припада зeмљи. Ми то знамо. Свe јe повeзано као крв која ујeдињујe породицу. Свe ствари су повeзанe. Човeк нe тка ткиво живота, ми смо само јeдна нит у ткању. Шта год да чини ткању чини и сeби самом.
 (индијански поглавица Сијeтл )
ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ, 22. АПРИЛ